Finał Wojewódzki dla Łaskovii

To był dzień pełen emocji w Tomaszowie Mazowieckim. Już po ostatnim turnieju ligowym było wiadomo, że pierwszy mecz dzisiejszych zawodów z ABiS SP 64 Łódź zadecyduje o tym, która z drużyn zagra w tegorocznym wielkim finale.

Mecz z Abisem był bardzo nerwowy z obu stron, ale to łaskowianki szybciej opanowały emocje i wygrały pierwszą odsłonę 25:18. Łodzianki nie złożyły jednak broni i w drugiej partii dzielnie dotrzymywały kroku naszym siatkarkom. Wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymały zawodniczki Łaskovii zwyciężając 25:22, a w całym meczu 2:0.

Gdy emocje opadły, w drugim meczu z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki szansę do zaprezentowania się na boisku dostały wszystkie dziewczęta, w tym nasze trójeczki z rocznika 2007. W pierwszym secie rywalizacja toczyła się do samego końca, ale gospodynie zwyciężyły 25:23. W drugiej odsłonie tomaszowianki były już zdecydowanie lepsze wygrywając 25:12.

Zajmujemy drugie miejsce w Tomaszowie i w ostatecznej klasyfikacji ligi wojewódzkiej wyprzedzamy Abis o jeden punkt! A to oznacza, że zagramy w wielkim finale, który odbędzie się w pierwszy weekend marca w Konstantynowie Łódzkim i w którym zagra 6 najlepszych zespołów w ligowej stawce.

Wielkie brawa za dzisiejszy turniej należą się dla całej drużyny, ale na największe wyróżnienie zasłużyły: Olga Łukaszewska (20 punktów), Maja Rozkal (11) i kapitan zespołu Paulina Olszacka (8). Dzielnie wspierały je także pozostałe koleżanki: Hania Zwolińska (6), Nadia Miksa (3), Ida Buczkowska (2), Weronika Buczkowska, Martyna Bulzacka (5), Karolina Kulczyńska (2) oraz Martyna Michalak.

Źródło: Łaskovia

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *