Grzegorz Groblewski przeciwko kolegom z PiS?!

21 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Łasku odbyła się I sesja Rady Miejskiej. Radni oraz Burmistrz Gabriel Szkudlarek złożyli uroczyste ślubowanie. Zgodnie z porządkiem obrad wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dwóch Wiceprzewodniczących.

Niespodzianek nie było, tak jak było słychać od kilku dni stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej objął ponownie Robert Bartosik (BPS), natomiast Stanisław Kołodziejski (BPS) i Sylwester Florczak (KO) zostali wybrani Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej.

Przed rozpoczęciem sesji, radny Robert Bartosik nie był pewny wyboru na Przewodniczącego, gdyż pojawiła się informacja że o to samo stanowisko może ubiegać się również Sylwester Florczak. Aby tak się stało PiS i KO musiałoby zawrzeć ze sobą koalicję.

Wątpliwości zostały rozwiane tuż przed godziną 10, gdy radny Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Groblewski nie zajął miejsca wśród kolegów PiS ale zasiadł po przeciwnej stronie swoich kolegów obok radnych Koalicji Obywatelskiej i BPS. Jak udało nam się ustalić powodem decyzji Groblewskiego aby zagłosować przeciw swoim kolegom z Prawa i Sprawiedliwości oraz wesprzeć radnych Koalicji Obywatelskiej i BPS była obiecana funkcja Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej przez Józefa Rychlika. Czy tak było, dowiemy się za tydzień 28 listopada gdy odbędzie się II sesja Rady Miejskiej gdzie zostaną wybrani Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący poszczególnych komisji.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook

3 myśli na temat “Grzegorz Groblewski przeciwko kolegom z PiS?!

 • 10 marca 2019 o 15:55
  Permalink

  Prawica z Łasku zawarła koalicje z SLD oraz próbowała zawrzeć koalicje z PO radny Groblewski pozostał sam wierny swoim ideałom bo na to nie przystał

  Odpowiedz
 • 24 marca 2019 o 10:41
  Permalink

  Grzegorz Groblewski pozostał wierny pieniążkom. Radny Rychlik zaproponował mu wice komisji rewizyjnej czyli 200 zł więcej i w to poszedł. A co do dogadania się z PO to widać, że Bezpartyjni się dogadali z Platfusami – kto jest przewodniczącym i wice, dwóch z „bezpartyjnych” i platfus a Stanisława z Zjednoczonej Prawicy odrzucili, nawet Groblewski na niego nie zagłosował. Polecam obejrzeć filmik z sesji https://www.youtube.com/watch?v=65vd7a4oF5w&t=48s od 1:05:30 do 1:05:50 – tu pokazał Groblewski Panu Rychlikowi że jest wierny i zagłosował tak jak mu kazano. Pan Grzegorz sprzeda wszystkich tylko trzeba mu dać troszkę więcej niż konkurencja. Wiec z tego wynika że Pan Groblewski dogadauję się z każdym kto da więcej – to jest jego motto życiowe

  Odpowiedz
 • 20 maja 2019 o 16:42
  Permalink

  Radny Groblewski został tak potraktowany przez kolegów z PiS no czworo radnych oraz Bordowicz nie należą do PiS. A w ogóle to dlaczego Starosta skumał się z SLD i ma pensyjkę w tysiączkach a Groblewskiemu 200 złotych żałować. Dlaczego Groblewski nie mógł zostać funkcyjnym w końcu czwartą kadencje jest radnym. To proste zemsta Łaskiej tak zwanej prawicy bo starych Pis -owców wykańczaja a wprowadzają swoje parcie na stołki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *